Sienų šiltinimas

Ekovata tai  yra  šiuolaikiška  šilumą  izoliuojanti medžiaga, kuri  gali turėti ne vieną privalumą ir ji yra labai greitai montuojama.  Yra būtina  apskaičiuoti reikiamą medžiagos  kiekį  ir tai kokios  apimties  darbai  turės  būti  atliekami.  Visus  skaičiavimus gali padėti padaryti  šiuolaikiškos internetinės  skaičiuoklės.  Greitas  ekovatos  apskaičiavimas yra  atliekamas  įvertinus  tai kur ir kokios yra  durys, langai. Na ir žinoma  yra  įvertinami  gamintojo įkainiai.  Nepriklausomai nuo  namo konstrukcijos  sienų  šilumos  izoliacija  gali  būti  daroma naudojant sausą  įpurškimo  būdą arba gali būti naudojami  įpurškiami klijai. Abu  būdai  gali  suteikti  gerus rezultatus, jei  tik bus laikomasi  aiškių taisyklių.  Kaip yra  atliekamas  drėgnas klijų  įpurškimas, kai yra  atliekamas  sienų  šiltinimas.  Šis  montavimo būdas yra įmanomas tik  šiltuoju metų laiku, kadangi reikia tirpalą  maišyti  su klijais.  Įpurškimas yra  atliekamas ant išorinės  sienos pusės, o nelygumai yra  išlyginami specialiu peiliu.  Nežiūrint  į tai, kad  ekovata  džiūsta kelias  dienas toks  būdas gali  turėti net kelis privalumus.  Atliekant sienų  šiltinimą  nebus  jaučiamas  spaudimas paviršiui. Šiltinimas gali  būti  atliekamas  ant  sudėtingų paviršių.  Labai  lengva  kontroliuoti  šiltinimo kokybę, kadangi  medžiaga  yra paskirstoma  tolygiai.

            Kaip yra  atliekamas  sausasis sienų  šiltinimas?  Kai yra  paruošiamos  sienos paruošimas tokiam  montavimo  būdui  yra  atliekamas taip, kad būtų  gauta uždara  ertmė.  Ekovata  yra  įpurškiama   su žarnos  pagalba, kuri yra  uždaroma, kai   baigiamas procesas. Kad susidarytų  spaudimas į ertmes  kartu  su vata  yra  įpučiamas oras.  Todėl reikia pasidomėti  kokia  yra   sienos  konstrukcija prieš tai, kai bus  atliekami  sienų šiltinimo darbai. Sausasis šiltinimas turi  savus privalumus.   Šiltinimas  gali  būti  atliekamas  esant  bet kokiai  temperatūrai, tai yra pakankamai pigi procedūra ir nereikia  laukti  kol viskas išdžius.  Ekovata  yra  montuojama  ant fasadinės pastato  pusės,  rekomenduojamas  naudojamos medžiagos  storis  nuo 50 iki 150 mm.  Per kelias  sekundes  įpurškimo  būdu  galima  pasiekti 50 mm  storį. O tai reiškia, kad šis šiltinimas yra  atliekamas kelis  kartus  greičiau nei kiti.  Ekovata puslapyje pamatysite,kad tai yra naujos kartos šiltinimo medžiaga.  Šiuo metu  ekovata  užkariauja  vis  daugiau pasitikėjimo statybinėse įmonėse ir  pas privačių namų savininkus.  Ekovatos  populiarumas  gali  būti pakankamai lengvai paaiškinamas. Jos savybės  ženkliai geresnės nei kitų medžiagų.  Visi puikiai žino,  kad kitos  medžiagos  gali  sudaryti  tuštumas, o tai leidžia  į namus patekti triukšmui, prarasti  šilumą ir tuo pačiu  padidina šilumos  sąskaitas.  Tačiau, kai yra naudojama  ekovata taip nevyksta. Kadangi  tai yra labai lengva medžiaga,  celiuliozė gali  užpildyti  net sunkiai pasiekiamus  tarpus ir   tuo pačiu  užtikrina  vientisą  sluoksnį.  Tai nesudaro  nei menkiausios galimybės, kad į namus patektu šaltis ir triukšmas.

             Be to, celiuliozinė  ekovata-vata tai yra  natūrali, gamtinė medžiaga, o tai  reiškia ji leis jūsų namams  kvėpuoti, tokiu  būdu užtikrins  jūsų  namuose patogų  mikroklimatą. Visos paminėtos  savybės  gali išlikti  visą  amžių, o galbūt ir dar ilgiau.  Tiesiog šios medžiagos  amžius dar neleidžia  daryti  konkrečių išvadų  apie jos tarnavimo laiką.  Kai sienų šiltinimas  yra  atliekamas  naudojant ekovatą  nelieka jokių  likučių.  Rekonstruojant  arba statant namus  medžiagos  gali  būti pašalinamos ir naudojamos  antrą kartą. Taigi  kokios yra išvados?  Šiltinimas  ekovata tai  priimtina  kaina, ekologiškumas ir saugumas, patogumas, lengvumas, greitis  ir  kokybiškas medžiagos montavimas.   Be to,  ji gali pasigirti puikiomis šilumą ir garsą  izoliuojančiomis  savybėmis, jos tarnavimo  laikas nuo 50-80 metų. Visi šie parametrai gali  būti vertinami kaip  tokie, kurie medžiagai  suteikia  universalumo.